CV’leri Güncelleyin! Temmuzda Ara Zam Alamazsa Çalışanların Yarısından Fazlası Gidici

Çalışanların yüzde 82’si asgari ücrete zam yapılması gerektiğini düşünürken, yüzde 51’i Temmuz ayındaki zam oranının yüzde 50 olmasını bekliyor. Ara zam yapılmaması durumunda çalışanların yüzde 29’u ek iş yapmayı düşünüyor ve yüzde 52’si daha yüksek maaş için başka iş arayacaklarını belirtiyor. Bu durumda, iş değiştirmeyi düşünen çalışanların en fazla bulunduğu sektörler güvenlik, gıda, tekstil, inşaat ve hizmet sektörleri olarak sıralanıyor.

İşverenlerin yüzde 42’si ara zam yapmayı düşünürken, yüzde 50’si çalışanlarına yüzde 10 oranında zam yapma eğiliminde. Ankete katılan işverenlerin yüzde 35’i ise zam yapmayı düşünmediklerini ifade ediyor. Eleman.net CEO’su Levent Dicle, işverenlerin pozitif çalışma ortamı ve yan haklarla çalışan memnuniyetini artırmaları gerektiğini belirtiyor.

Bu sonuçlar, çalışanlar ve işverenler arasındaki beklentiler ve talepler arasındaki dengeyi gösteriyor. Hem çalışanların hem de işverenlerin beklentileri ve ihtiyaçları dikkate alındığında, iş ilişkilerinin sürdürülebilirliği için dengeli bir zam politikası ve çalışma koşullarının sağlanması önem taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir